Останні новини

2017-07-02 19:21

Звіт директора школи

Щорічний звіт керівника комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа I-III ст. м. Добромиль» Андрія Керницького

Детальніше »

2017-05-12 20:29

Вони для нас на світі найдорожчі

Ранок, приурочений Дню Матері

Детальніше »

Випадкове фото

11-G-4
11-G-4.jpg

Історія школи

Перша згадка про школу в м. Добромиль відноситься до 1789 року, періоду австрійського панування в Галичині. Після відновлення Польської держави і входження Галичини до її складу відомо, що в 1929 році в м. Добромилі було 2 школи і гімназія. Директором школи була полька Гадзінська. Школа була на той час семирічною, дівчата вчилися в окремому корпусі від хлопців. Школа для дівчат знаходилась в приміщенні теперішнього терапевтичного відділення лікарні. Школа для хлопців - в приміщенні теперішньої допоміжної школи - інтернату. Викладання проводилось на польській мові, але одночасно вивчалась українська граматика, читання.  В молодших класах вивчали ще граматику, польську мову, малювання, співи, фізкультуру. Релігія вивчалась два рази на тиждень на польській мові. На той час парохом був отець Гораєцький. Навчання щодня починалось з молитви.

В класах було до 40 учнів, серед них крім українців навчались поляки, євреї. Початкові класи вели вчителі Сувальд, Серединська.

В першому класі замість зошитів учні писали на чорній табличці (розміром приблизно 25 Х 40 см.) з прив`язаним до неї " рисіком". Запис на табличці стирався гумкою на другий день у школі. Починаючи з другого класу, учні писали в зошитах у клітинку і в лінійку, ручкою з пером і чорнилом.

В м. Добромилі ще функціонувала гімназія в приміщенні теперішньої допоміжної школи-інтернат (колишньої вечірньої школи). Учні, які бажали навчатись у гімназії, після шостого класу здавали іспити з математики і польської мови. Директором гімназії був Загаєвський.  Форма одежі учнів у гімназії була темно - синього кольору: берет, спідниця для дівчат у вузьку складку, піджак. На рукаві була нашивка "№ 624  - це номер гімназії, а також полоски - нашивки: у молодших класах - сині, у старших - фіолетово-бордові.  Носити шкільну форму у гімназії щодня було обов`язковим.  Вчились тут протягом чотирьох років.

В 1931 році у школі працювали драматичний, хоровий та предметні гуртки. В 1940 році вчителів - поляків арештували (чоловіків), а жінок - вчителів вивезли в Казахстан.

В час війни, 3 вересня 1944 року школи об`єднали в одну із спільним навчанням хлопців і дівчат. Школа стала десятирічною, була розміщена в приміщенні теперішньої допоміжної школи - інтернату. Директором цієї школи на той час був Михайличенко Федір Михайлович аж до 1956 року, після нього - Андрощук Ананій Іванович.

Директором школи в даний час є Керницький Богдан Андрійович.