Останні новини

2020-01-30 18:00

"Нема любові понад ту, що окропила кров'ю Крути..."

Вшанування пам'яті героїв Крут

Детальніше »

2020-01-24 18:54

План виховної роботи

На другий семестр 2019-2020 навчального року

Детальніше »

Випадкове фото

08 -3
2007_08_-3.jpg

Ми – українці – велика родина, мова і пісня у нас солов’їна

2018-11-13 07:56

До Дня української писемності та мови 9 листопада 2018 р. в ОЗНЗ ЗСШ І – ІІІ ст. м. Добромиль за ініціативою вчителя української словесності  Олександри Габрей вчительсько – учнівський колектив школи взяв участь у написанні радіодиктанту «Крила України». Усі бажаючі мали можливість відправити свої роботи у Київ за відповідною адресою.
Після радіодиктанту відбулася радіолінійка на тему: « Ми – українці – велика родина, мова і пісня у нас солов’їна». Лінійка підготовлена учнями 9 –Б класу та Олександрою Габрей. Змістовно й цікаво з уст Оксани Гарванко, Василини Подоляк, Надії Белей та Юлії Манько звучала інформація про витоки українського письма, народження слов’янської писемності та абетки, а також про періоди злету українського духу й українського слова. Доступно згадано  горезвісний циркулер Валуєва про заборону друкувати літературу українською мовою, русифікацію України в радянській тоталітарній системі.
Переконливо звучали рядки поезії про те, чому не слід зрікатися й соромитися материнської мови. Адже «зневажить мову – зрадити народ, котрий до сонця зводився крізь муки…»
Наголошено, що Тарас Шевченко основоположник сучасної української літературної мови, а народ – творець і носій її. 
Рефреном звучали слова відомого українського мовознавця, державного й церковного діяча Івана Огієнка: «Народ, що не створив собі соборної літературної мови, не може зватися соборною нацією».
Упродовж радіолінійки звучали пісні «Тобі, країно», «Мова колискова», «Моя рідна мова».
«Завдання кожного українця – підвищувати культуру мовлення, не допускати недбалості у виборі слів, слідкувати за мовним етикетом», -- промовляли ведучі Софія Манько та Софія Божейко.
Із уст учителя української словесності лунало звернення до учнів: «Тож шануймо і поважаймо мову-пісню, мову-душу, мову-молитву».Назад