Останні новини

2018-12-26 21:26

Миколая всі чекають

Святкове дійство

Детальніше »

2018-12-26 21:18

Хай живе Степан Бандера у наших піснях

Літературно – мистецька композиція

Детальніше »

Випадкове фото

1955-1956 1
1955-1956_1.jpg

Добромильська загальноосвітня середня школа I-III ступенів Степана Бандери

2010-05-06 16:17

1 травня 2010 року. Цей день залишиться в пам'яті багатьох з нас як особливий.

Школа, освячена 25 грудня 2005 року, була охрещена – одержала ім'я великого українського патріота і борця Степана Бандери.

Ініціатором присвоєння школі імені – стали фундатор школи пан Андрій Лопушанський спільно з членами районного проводу КУНу. 3 листопада 2009 року на сесії Старосамбірської райради прийнято рішення про присвоєння Добромильській загальноосвітній школі I-III ступенів назви «Школа Степана Бандери».

Чому саме школа Бандери? Напевне тому, що особливо на сьогоднішній день актуальним є питанням патріотичного виховання молоді і національної свідомості. Постать пластуна, активного діяча українських патріотичних організацій, а згодом і лідера ОУН Степана Бандери є взірцем виховання молоді, прикладом жертовності, прапором боротьби за ідею.

Сьогодні недостатньо національних лідерів, які здатні об'єднати Україну під синьо-жовтим знаменем по обидва береги Дніпра, скріпити розшарпаний Схід і Захід, подолати цей небезпечний вогонь розбрату, що роздмухують місцеві гетьмани.

Ми, українці, маючи вже 19-ий рік свою Незалежність, змушені звернутися до слів Тараса Шевченка (за поезією "До Основ'яненка"):

Тяжко-важко сиротині,

А ніхто не бачить...

Тілько ворог, що сміється...

Смійся, лютий враже!

Та не дуже, бо все гине —

Слава не поляже;

Не поляже, а розкаже,

Що діялось в світі,

Чия правда, чия кривда

І чиї ми діти.

Наша дума, наша пісня

Не вмре, не загине...

От де, люде, наша слава,

Слава України!

 

Минувшина не вернеться, але живою залишиться дума про неї, свідомість, чим ми колись були. З неї народиться нова сила народна, нова доба нашої історії.

Ім'я Степана Бандери покличе шанувати вишиванку, слухати та поважати українську пісню, слідкувати за чистотою мови, бути гордим за свою приналежність до української нації.

Школа Степан Бандери – це гострий виклик часу, випробування, до якого ми мусимо відповідально віднестись, з честю відстояти це ім'я, своїми діями показати, що ми  достойні його …

Щиро вітаємо педагогічний колектив, учнів школи, добромильчан, гостей урочистості, а також усіх небайдужих з наданням Добромильській школі статусу – школа Степана Бандери.

Слава Україні! – Героям Слава!

Угрин М. Д. 

 

 


 

Постскриптум. Нижче подаємо фоторепортаж з урочистостей 1 травня 2010 року, а також привітання, надіслані на адресу електронної скриньки школи. Звіт із святкування опублікуємо згодом

tl_files/music_academy/news_foto/Shkola_Banderu/2.jpg


tl_files/music_academy/news_foto/Shkola_Banderu/1.jpg


tl_files/music_academy/news_foto/Shkola_Banderu/3.JPG

 

______________________________________________________________________________________________

ТЕЛЕГРАМА

м. Київ. 1.05.2010 р.

 

Школа. Рідна школа… Кожен у своєму житті виходить з неї. Це початок біографії людини.

 

Який глибокий зміст є в цих словах. Можливо ми про це задумуємось не так часто, але кожен з нас добре пам’ятає свій перший урок, свою першу вчительку, свої перші екзамени і навіть свою першу симпатію саме в школі.

Ми стоїмо тут, а мимохіть згадуємо ті роки, які нами проведено в цих стінах, дивимось на наших дорогих учителів і в спогадах виринають їхнє тепло та їхня добра наука. Сьогодні, в цей день, ми хочемо вас усіх привітати і сказати Вам Спасибі! Бо тут дають не тільки знання, тут дають крила.

Наша школа — це, насамперед, простір життя дитини, в якому колектив несе велику місію — сіяти добре, вічне, розумне - і утверджує людську гідність у храмі дитячих душ.

В цей день зичу вчителям, учням, батькам та випускникам міцного здоров`я, нових здобутків, успіхів у добрих справах, щастя та добробуту.

Висловлюю свою глибоку повагу та радість з нагоди присвоєння Добромильській школі імені Степана Бандери - імені справжнього героя України.

Довгих років життя тобі, Наша школо, у серцях не одного покоління випускників!

 

Андрій Лопушанський
______________________________________________________________________________________________

Vescovo  Irynej  BILYK,  OSBM
                 CANONICO  DELLA  PAPALE  BASILICA  DI  SANTA  MARIA  MAGGIORE

 

30 квітня 2010 року Божого, м.Рим

 

Дорогі вчителі, дорогі учні!

Щиро дякую за Ваше приємне запрошення до Вашої  і моєї школи  на цю історичну подію  для милого моєму серцю рідного краю, який в недавньому минулому, в часі жорстокої боротьби за нашу самостійність і незалежність дав велике число героїв, мучеників та ісповідників нашої Церкви, духовних і політичних провідників народу. Тому і недивно, що в часи тоталітарного комуністичного режиму в нашому рідному краю, в нашій школі, воюючий атеїзм намагався з великою люттю і ненавистю вбивати в молодих душах зерна релігійної і національної свідомості.

Та ми вірили, що «Встане правда! Встане воля!... Встане Україна . І розвіє тьму неволі,  Світ правди засвітить,  І помоляться на волі  невольничі діти!».

Нехай  присвоєння нашій школі високодостойного імені Степана Бандери, який виховувався в багатодітній патріотичній сім'ї греко-католицького священика, спричиниться і до нашого виховання та наслідування його в любові до Бога, Церкви і України, особливо в теперішній час нових викликів та подальшого змагання і відстоювання нашої незалежності і свободи.

З цієї урочистої нагоди з Вічного міста Риму, з Апостольської Столиці з приємністю уділяю всім Вам, дорогі в Христі, а через Вас, всім Вашим рідним і близьким та всьому Українському народові моє Архієрейське благословення:
Благодать воскреслого Господа нашого Ісуса Христа, любов Бога Отця і Причастя Святого Духа нехай зійде на Вас і перебуває з Вами завжди, нині, повсякчас і на віки вічні!

 

Христос Воскрес! І нехай воскресає Україна!

 

X Єпископ Іриней (Ігор Білик), ЧСВВ

Римська Папська Базиліка Санта Марія Маджоре

 

 

           CITTA’ DEL VATICANO.  Papale  Basilica  di  Santa  Maria  Maggiore.  00120 Roma. ITALIA
______________________________________________________________________________________________

 

Львів, 01.05.2010

Педколективу та учням 

Добромильської школи

 

 

Христос Воскрес!

 

Хочу висловити слова вдячності за запрошення на урочистості в Добромильській школі. З огляду на академічно-душпастирську діяльність не можу бути в даний час на цьому святкуванні, але засилаю з цієї нагоди найщиріші вітання на адресу моєї «Альма Матер».
Бажаю щедрого Божого благословення, світла Святого Духа та сили для академічних злетів на вершини мудрості. Водночас віддаю школу під материнську опіку Пресвятої Богородиці!

 

 

 

В молитовній єдності

та з найкращими побажаннями
Володимир Груца
Випускник школи 

______________________________________________________________________________________________ 

Вітаю колектив Добромильської школи і всіх добромильчан з історичною подією в житті краю. 
Присвоєння школі імені Героя України Степана Бандери гідно оцінює Вашу повсякденну працю по формуванню патріотичного духу та державницької ідеї в молоді. гідно несіть це високе ім’я. 
Земляки в цілому світі гордяться Вами і висловлюють щиру подяку. 
Слава Україні! Героям слава! 
                                                                                                    З повагою колишній директор першої в районі 
                                                                                                    іменної школи; імені Богдана Цицика 
                                                                                                    Григорій Лужецький. 
                                                                                                    Малага. Іспанія. 1.05.2010р. 
______________________________________________________________________________________________
Шановні пані та панове!
 
Щиро вдячна Вам за запрошення на урочистості з нагоди присвоєння Добромильській школі імені Степана Бандери.
 
Вітаю вас з такою ініціативою! Дуже хочеться подякувати вам за те, що підносите сьогодні ім'я нашого героя Степана Бандери, який боронив честь України та її народу! Небайдужість, жертвенність та відданість національним інтересам України такої постаті в нашій історії має залишатися для нас добрим прикладом творення нашої держави!
 
Користуючись нагодою хочу також висловити свою вдячність моїй школі, вчителям, які мене навчали, за виховання патрічного духу, активної громадянської позиції, любові до рідної землі.

З вдячністю та повагою,
- Ольга Босак
______________________________________________________________________________________________

 

 

Назад