Останні новини

2018-12-26 21:26

Миколая всі чекають

Святкове дійство

Детальніше »

2018-12-26 21:18

Хай живе Степан Бандера у наших піснях

Літературно – мистецька композиція

Детальніше »

Випадкове фото

Shkilnij xor. 25.03.1960
Shkilnij xor. 25.03.1960.jpg

Подвійне свято 1 травня

2010-05-09 05:49

Щоденно в нашому житті трапляється безліч подій — важливих і не зовсім. Про деякі з них ми ніколи не згадуємо, в свою чергу, як про інші не хочемо забувати.

Однією з таких важливих подій для учнів Добромильської ЗСШ      I-III ступенів та усіх добромильчан були святкування, які відбулися 1 травня цього року. Ця урочистість була приурочена наданню школі імені Степана Бандери та освяченню фігури Матері Божої придбаної на кошти учнів та педагогічного колективу.

 
Фігура Матері Божої у приміщенні школи

Усі деталі свята були заздалегідь обдумані організаторами, тому школа в день свого хрещення, бо саме так, на мою думку, потрібно називати присвоєння їй імені, виглядала неперевершено. Синьо-жовті кульки, як взірець національної символіки, рясно прикрашали храм науки у цей важливий день. Незважаючи на те, що усе це відбувалося у суботній день, значна кількість жителів, вдягнувши вишиванки, зібралася на подвір'ї Добромильської школи, показуючи тим свою небайдужість до культурного життя нашої місцевості.

У цей весняний день Добромиль вітав на своїй землі багато гостей, частина із них — колишні жителі містечка. Усім їм було надано слово, можливість поділитися з присутніми своїми враженнями, думками, настановами.

Першим виступав начальник відділу освіти старосамбірської Райдержадміністрації — Орест Едуардович Бонк. Згодом слово мали міський голова Петро Турко, голова районної Ради Володимир Горбвий, депутат обласної Ради Роман Дідусь, який подарував школі портрет Степана Бандери. Усі вони ділилися з присутніми сподіваннями на майбутнє та проходили сторінками української революції часів Бандери.

Наступним, не менш цікавим, було звернення директора благодійного фонду “Собор” та редактора однойменної газети, випускниці Добромильської школи — Шпайхер Тетяни. Коротким, змістовним, зверненим безпосередньо до молоді був виступ голови молодіжного Конгресу Українських Націоналістів — Синчишин Олі, яка ще 2 роки тому була ученицею нашої школи.

Завершальною була низка виступів, таких осіб, як голови КУНу — Володимира Васюти; редактора видавництва “Знання” Мирона Іваника; Романа Гамади — доцента львівського університету ім. Івана Франка, перекладача перських мов; Богдана Козака — завідувача відділу культури і туризму в Старому Самборі.

Протягом усього виступу глядачі милувалися чудовим голосом і виконанням пісень Ігора Піхи — директора Добромильської музичної школи.

Ця подія не лише привід для святкування, чи щось не важливе, не варте уваги — це один із перших кроків до пробудження національної свідомості українців. Тому тепер, усі, хто називає себе учнем чи працівником Добромильської ЗСШ І-ІІІ ступенів має обов'язок вести себе так, щоб бути гідним звання Степана Бандери.


Слава Україні!

Героям слава!

 

Крвавич Наталя,
учениця 10-го класу 

 

Назад