Здоров'я нації прокурюється й пропивається. Чи зуміємо повернути втрачене?

2011-01-25 16:04

Алкоголь вбиває понад 40000 українців щороку
Як повідомив голова Національної ради з питань охорони здоров’я при президентові України Микола Поліщук, Україна втрачає щороку понад 40 000 своїх громадян, загибель яких обумовлена алкоголем (журнал «Здоров'я і довголіття» опублікував іншу кількість: 46 000 — №24(949), 2008). Це близько 8 тисяч отруєнь, ще 8 тисяч — кардіопатій, а також інші захворювання та нещасні випадки, пов’язані з вживанням алкоголю. Крім того, за його словами, в Україні зараз фіксується 25-30% випадків дитячої патології новонароджених, і дуже часто причиною цього є саме алкоголь, тобто вживання алкоголю як мамою, так і татом. Але цей факт зазвичай не розголошується...
Смертність уже багато років поспіль значно перевищує народжуваність. За 17 років населення України скоротилося майже на 6 мільйонів (51,94 млн. на 1 січня 1991 року — 46,19 млн. на 1 жовтня 2008 року). В середньому це 330 тисяч чоловік щорічно.
Якщо до алкогольних втрат додати ще близько 120 тисяч українців, що гинуть за рік внаслідок тютюнопаління, та 10 тисяч — від вживання нелегальних наркотиків (знову ж таки, це лише офіційні дані!), отримаємо, що скорочення населення як мінімум наполовину спричинене алкоголем, тютюном та іншими наркотиками.
tl_files/music_academy/news_foto/Shkidluvi_zvuchku/curve.gif
Сьогодні рівень споживання алкоголю в Україні є одним із найвищих у світі і становить близько 20 літрів абсолютного спирту на душу населення за рік (офіційна статистика повідомляє про 12-13 літрів). Крім того, наше законодавство не визнає алкогольним виробом пиво, тим самими позбавляючи населення країни захисту від алкоголізації.
А тим часом алкобізнес не спить: за даними маркетингових досліджень міжнародної компанії Nielson Україна стала абсолютним лідером у списку найшвидше зростаючих ринків за обсягами продажу алкогольної продукції. У той час як в 2007 році глобальний алкогольний ринок виріс на 6%, показник росту вітчизняного ринку склав 43%. За перше півріччя 2008 року більше 450 мільйонів гривень утекло з кишень громадян України в закрома компанії Nemiroff, а близько 715 мільйонів гривень — розчинилися в капіталі компанії «Союз-Віктан». Таким чином, населення власноруч оплачує своє винищення.
Як показують останні дослідження ВООЗ, Україна займає перше місце в світі по вживанню алкоголю серед дітей та молоді. 40% дітей у віці від 14 до 18 років вже залучені до систематичного вживання алкоголю, заборона ж продавати алкогольні «напої» особам віком до 18 років існує лише на папері. Армія алкогольних та тютюнових наркоманів постійно поповнюється, одурманюючі суміші невпинно поглинають нові покоління...
За інформацією головного психіатра-нарколога Київської області, заслуженого лікаря України Геннадія Зільберблата, кожен десятий українець, що вживає алкоголь, стає алкоголіком. За останні 10 років кількість осіб, що знаходяться в залежності тільки від пива, зросла в 10-12 разів.
Народ України стрімко наркотизується і самознищується, і надії, що цей процес зупиниться або принаймні сповільниться сам по собі — безпідставні. За даними кафедри психіатрії Національної медичної академії післядипломної освіти ім. Шупика в Україні 30% чоловіків віком від 25 до 50 років залежні від алкоголю.
В Україні офіційно зареєстровані та поставлені на наркологічний облік 700 тисяч осіб (точна кількість залежних від алкоголю невідома, оскільки її важко встановити). За словами Г. Зільберблата, коли говорять про вплив алкоголю, в тому числі на міжнародному рівні, такий термін як «зловживання» взагалі не використовується, оскільки фахівці оперують лише поняттям «споживання алкоголю».
Здоровій, тверезій людині властиво невпинно прагнути нових здобутків у своєму фізичному та духовному розвитку. Замість цього нас з дитинства позбавляють права вибору між вживанням алкоголю та свідомим тверезим життям. Ледве не з пелюшок діти змушені спостерігати обряди «культурного вживання» загадкової рідини, а ось здоровим, тверезим традиціям їх ніхто не навчає! А всі розмови, що точаться навколо цього, підступно переводяться на «норми» вживання отрути — скільки вважати шкідливим, а скільки — «культурним».
Спокусити людину алкоголем — найлегший спосіб позбавити її можливості задуматися над своїм розвитком, не кажучи вже про досягнення в ньому нових, неперевершених результатів. Це найпростіший спосіб запустити механізм деградації не тільки якоїсь окремої особистості, але й усього суспільства в цілому.
PS: Поправка 2010 року визнала пиво «слабоалкогольним» розчином, надавши споювателям поряд з формальними обмеженнями безліч способів обминати ці обмеження і залучати молодь до вживання цього наркотику...

tl_files/music_academy/news_foto/Shkidluvi_zvuchku/alcohol-plod-basharin-foto.jpg

Алкоголь: правда і вигадки

 

Багато хто вживає алкоголь навіть не задумуючись над тим, чим він «пригощає» свій організм. Як це не парадоксально, у наш час наукового прогресу та інформатизації дуже рідко можна зустріти людину, що володіє істинно науковими знаннями про алкоголь та інші легальні наркотики. Ці знання надійно приховані у бібліотеках, науково-дослідних установах, а в народі тим часом ходять найрізноманітніші міфи: нібито алкоголь — це харчовий продукт, що малі дози цього «продукту» не шкідливі, мовляв, випити на свято — споконвічна традиція, буцімто вино містить багато вітамінів, що вживання цього наркотику може звеселити, зняти напругу, та ще й вилікувати від застуди!

Якого б питання, що стосується цих наркотиків, ми не торкнулися — усюди прижилася нахабна брехня на користь алкоголю. Це надзвичайно небезпечно, оскільки за даними ВООЗ вже у 2002 році алкоголь і тютюн стали провідними факторами ризику за тягарем хвороб в Україні.

Неправда починається з означення, що таке алкоголь. Медицина вже 300 років поспіль діагностує алкоголь як наркотичну нейротропну і протоплазматичну отруту, тобто отруту, що діє і на нервову систему, і на всі органи людського організму, руйнуючи їх структуру на клітинному та молекулярному рівнях. Алкоголь — провідний наркотик у сучасному світі («наркотик, що підриває здоров'я населення» — проголошує рішення 28 сесії Всесвітньої організації охорони здоров'я, прийняте у 1975 році).

 

При розтині померлих від причин, пов'язаних з вживанням алкоголю, спостерігаються зміни, наявні практично в усіх життєво важливих органах, і інколи патологоанатому важко визначити, ураження якого органу виявилось смертельним для людини. Нерідко виникає питання: як ця людина взагалі могла жити, якщо у неї не залишилось жодного неураженого органа, здатного виконувати належну функцію?

В цьому розділі ми намагатимемося викрити всю правду про алкоголь. Слід відзначити, що ця тема найкраще висвітлена у книгах Федора Углова, а також у відеолекціях В. Г. Жданова і В. П. Кривоногова.

А у 2009 році кінокомпанією «Мастерская» було створено відеоролики про вплив алкоголю на організм, які наочно демонструють науково доведені факти.

Правда про тютюн

 

Україна займає друге місце у світі по кількості випалених цигарок на людину.

15,5 млн. українців (в тому числі — 50% дорослого населення) палять. Палять 50% чоловіків, 25% жінок й 17% школярів.

Опитування Українського інституту соціологічних досліджень ім. Яременка показують, що до 11 років 17% школярів починають палити цигарки. Кожен п'ятий школяр в Україні у віці 11-12 років палить.

За результатами дослідження, щодня палять цигарки щонайменше 40% восьмикласників, 50% десятикласників, 70% першокурсників ПТУ, 55% першокурсників вузів.

За статистикою за рік українці викурюють 124,5 мільярда цигарок! Це більше 6 мільярдів пачок. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно у світі від хвороб, викликаних палінням, помирають 5 000 000 людей. Одна людина — кожні 6 секунд. 10 чоловік за хвилину. Майже 14,5 тисяч за день. В Україні статистика ще більш смутна: через тютюн щорічно з життям прощаються 120 000 курців.Наукою давно доведена шкода куріння. Розумну людину і переконувати не треба: знає, що дуже вже тяжкі наслідки виникають від тютюну. Ще в 1974 році Всесвітня організація охорони здоров'я присвятила проблемі куріння величезну доповідь, що підводила підсумок багаторічній роботі вчених всього світу. Безневинна на вигляд цигарка, що є для багатьох спочатку забавою, а потім задоволенням, перетворюється з часом на ворога, що віднімає здоров'я у кожного, хто не зумів вчасно одуматися.

tl_files/music_academy/news_foto/Shkidluvi_zvuchku/52.JPG

Після десяти-п'ятнадцяти років згубна звичка стає обтяжливою для курця, але на той час влада цигарки як наркотика така сильна, що вона долає і розум. Можливо, в затяжних випадках наступає деградація розумових здібностей, коли людина перестає розуміти елементарні істини, зрозумілі всім, крім тих, що палить.

Ведмежу послугу роблять народу деякі легковажні літератори, діячі кіно, театру; часто можна бачити, як герой кіно або п'єси в скрутні хвилини життя замислено затягується цигаркою. Є немало лікарів, що працюють в тютюнових компаніях. На жаль, деякі з них продають не тільки свій лікарський час і знання, але і свою лікарську совість...

Але найстрашніше те, що знаходиться маса людей, які вдають, що їм незрозумілий вплив тютюну на здоров'я людини! Зазвичай такі захисники тютюну, не маючи в своєму розпорядженні серйозних наукових даних, всі, як один, посилаються на «дідуся», який нібито «не випускав трубку з рота і прожив до сімдесяти років». Ось цей бідний «дідусь» і виставляється всіма проти безперечних наукових даних. Але ніхто не знає, скільки б той прожив, якби не мав згубної звички. Не знають, як отруювали йому і людям, що оточували його, життя, настрій і здоров'я цигарки.

Кожна викурена цигарка коштує тому, хто палить п'ятнадцять хвилин життя: королівське товариство лікарів Англії спеціально вивчало це питання. Вони взяли сто тисяч людей некурящих і таку ж кількість тих, що палять. У всьому іншому обидві групи були однакові за віком, за місцем проживання і по заняттях. Виявилось, що середня тривалість життя тих, що палять на декілька років менша, ніж некурящих. Розділивши різницю років на кількість викурених за тридцять — тридцять п'ять років цигарок, вони і встановили, що кожна цигарка обійшлася їм в п'ятнадцять хвилин.

Для переконування тих, хто вже почав палити і все ще не кинув це згубне заняття, пропонуємо використовувати фільми про куріння.

Багатьом людям допомагла безболісно розлучитися з цією шкідливою звичкою книга «Легкий спосіб кинути палити», яка доступна сьогодні в аудіоформаті. 


 Матеріали надані ресурсом "Твереза Україна" - http://www.tvereza.info

 

 

Назад