Останні новини

2019-04-14 18:29

Я житель планети Земля

Заходи приурочені Дню Довкілля

Детальніше »

2019-04-12 07:39

Посади парк для майбутніх поколінь

Загальноміська акція

Детальніше »

2019-03-31 20:46

Поезія – слово!

Конкурс

Детальніше »

Випадкове фото

11-G-4
11-G-4.jpg

Шлях Світла у Храмі Андрея Первозванного

2011-04-22 17:24

Брати Редемптористи у Хрестопоклонну неділю Великого Посту (27 березня) відвідали храм Андрея Первозванного  у м. Добромиль.
У цей день Церква вшановує Хрест Христа Спасителя, який є символом перемоги добра над злом, життя над смертю, чистоти над гріхопадінням. Церква вірує, що святий хрест зберігає у собі енергію Спасителя, і тому християни зображають хрест і розміщують його у храмах, помешканнях, офісах нарівні з іконами, вони також носять хрест на грудях, хрестяться хресним знаменням, благословляють хрестом одне одного.
 
Брати Редемптористи пропонували  добромильцям та гостям міста своє бачення Хресної Дороги й вшанування найголовнішого символу християнської віри-святого хреста. Спершу семінаристи розповідали трагічну історію Ісуса Хреста-від Його засудження і до Воскресіння(супроводжувало дійство й робило його ще  зворушливішим фонове звучання «Симфонії сліз» - Бетховена),розповідь перепліталась із   авторськими піснями семінаристів. Настоятель храму о. Віктор,а також о. Теодор,о. Володимир та о. Андрій спілкувались із найменшими парафіянами й розповіли легенду про четвертого царя,який, який взявши із собою три дорогоцінні камінці,йшов вітати новонародженого Ісусика ,та по дорозі роздав цінності потребуючим й отримав за це ласку померти разом із Ісусом Христом.
 
Наступною частиною Богослужіння був хресний похід  довкола міської ратуші.
Коли парафіяни повернулись до храму, на них чекала приємна несподіванка — «Шлях Світла». При вході у Храм на багряній тканині був насип із камінців. Кожен із присутніх повинен був взяти камінець, й піти вздовж освітлюваної свічками стежини,що вела до ікони Ісуса Хреста .У підніжжі ікони розмістили велике серце,біля якого люди могли обміняти свої камінці на Божі поради,що містились у різнобарвних аркушах,якими було засіяне серце. Цей своєрідний обряд символізував те,що Господь закликає нас брати свій хрест і йти до Нього,а натомість Він простить нам наші провини,розрадить,адже Його Серце завжди відчинене, кожна жива істота знайде у Ньому заступництво й спасіння.
 
Наприкінці, кожен з присутніх, притулившись до Животворного Хреста, отримав Боже Благословення.
Брати Редемптористи відійшли від звичної інтерпретації Хресного Шляху, і за це отримали увагу,зацікавлення й прихильність громади.
 
Отці Редемптористи - Чин Найсвятішого Ізбавителя (ЧНІ), заснований 1732 року Вчителем Церкви Альфонсом Ліґуорі у Неаполі для проповідницьких місій і духовного служіння серед найбільш опущених. Українська гілка редемптористів постала стараннями митрополита Андрея Шептицького, який 1913 року прийняв членів ордену з Бельгії. Найбільший центр українські редемптористи мали у Голоску біля Львова (дім філософсько-богословських студій), місійні доми існували у Станиславові, Ковелі на Волині (резиденція єпископа Миколи Чарнецького), у Львові (осідок протоігумена) і в Тернополі. На Закарпатті редемптористи мали доми у Михайлівцях й у Хусті. У наш час існує чимало парафій редемптористів в Івано-Франківській, Львівській, Тернопольській областях. Редемптористи ведуть активну просвітницьку й благодійну діяльність,відвідують церкви,школи,сиротинці,а також організовують літні табори на кшталт »Відпочинок з Богом».
                                                                                                                                           
Марічка Алексевич

Назад